• 096-07-40-228
  • Україна, Закарпатська обл., с. Синевир
Назад к списку

 Будівництво дерев'яних будинків взимку.

Заміські дерев'яні будинки, в більшості випадків, починають зазвичай будувати з настанням весни, або іноді в літній період. Загалом, це і зрозуміло - на вулиці тепло, працювати легше, та й будівельний матеріал швидше сохне. Але от чомусь будівництво будинків взимку багато хто навіть не розглядають всерйоз, і абсолютно даремно, адже у зведення будинків в цю пору є своїм численні плюси.

Будівництво будинків із зрубу в зимовий період одне задоволення, знає практично будь-який будівельник. Про багато проблем, що виникають при будівництві влітку, в зимовий час будівельникам просто можна забути. Наприклад, не треба мокнути під дощем, який в літній період вносить свої неприємні корективи частенько, заважаючи працювати, всмоктуючись в той же утеплювач, наприклад. А взимку, сніг, що потрапив при укладанні на брус або утеплювач, досить змахнути і працюєш далі. Не слід забувати про такий важливий чинник зимового будівництва, як відпочили будівельні бригади. Адже влітку будівництво триває практично без перепочинку, через безліч замовлень, у будівельників не вистачає часу на відпочинок, останні сили віддають вони свою роботу. Взимку ж, відпочивши, набравши сил, бригада спокійно приїде на будівельну ділянку й якісно побудує заміський будинок. Крім цього, ви можете спокійно вивчити договір, тому що не буде гонок, спокійно і розважливо обговорити, при необхідності, всі можливі нюанси.За твердженнями численних професійних будівельників, для будівельно-монтажних робіт, як раз незручно за все є пора ранньої весни. У цей період на дорогах бездоріжжя, різкі перепади температури, періодичні заморозки. Та й не секрет, що труднощі з доставкою будівельних матеріалів на ділянку клієнта або готового зрубу до будмайданчика часто виникають саме влітку і восени. Особливо це має важливе значення, коли будівельна дільниця знаходиться у віддаленій місцевості, та ще, до того ж, що веде до нього звичайна грунтова дорога, яку легко розбиває великовантажний транспорт. 
Інша справа - зима, коли укочений сніг, мерзлий грунт позбавляють абсолютно від такого роду складнощів.  Зимовий ліс, загальновідомо і науково доведено, що заготовлений взимку ліс найбільше краще підходить для дерев'яного домобудівництва високої якості. Дерево на зиму скидає свої соки і виділяє смолу, щоб ствол деревини не замерзав і не лопався, після чого воно йде на зимову сплячку. Іншими словами кажучи, дерево в зимовий час більше смолясте і сухе, так як не має зайвої води, а значить найменш воно схильне виникнення розривів і тріщин, і крім цього «зимова» деревина максимально стійко до вологи і в меншій мірі підлягає впливу гниття, тим самим служачи довше в будівництві свого господаря. 
Адже не дарма в старовину рубали і готували ліс тільки взимку. В цей час його перевага в будівництві незаперечна.Ще один плюс будівництва в цей період в тому, що господареві зведеної конструкції не потрібно буде довго чекати природної усадки. Завдяки зимової низькій температурі і вологості, і тому, що немає необхідності відразу покривати деревину захисним складом, сохне вона більш рівномірно. Навесні, коли температура починає підвищуватися і збільшується вологість, щільно покладений дерев'яний зруб трохи набухає, а це сприяє зникненню навіть незначних щілин, якщо вони є.Будівництво будинків в зимовий період не можна не відзначити особливо фінансову сторону питання. Адже ось що виходить, на період зими відбувається значно падіння цін як на будматеріал (дерево) через менший попит, так і на надання послуг будівельною бригадою. Взимку завантаженість будівельних компаній мінімальна, що, безсумнівно, підвищує якість і ґрунтовність робіт, а так само відсутності затримок в термінах домобудівництва. З цього напрошується один висновок - будівництво будинків взимку часто обходиться замовникові дешевше річного будівництва, що дуже вигідно. Та й побудувавши будинок в зимовий період, можна спокійно влітку насолодитися новим житлом, а на кошти, які вдалося заощадити, наприклад, купити нові меблі. 
Підсумуємо: якщо Ви вибрали проект будинку із зрубу і вирішили його побудувати, не потрібно чекати і відкладати до тих пір будівництво, коли в рази зростуть ціни на будівельний матеріал. Навіть якщо кошти не накопичені, то і в кредиті на будівництво є переваги. Пам'ятайте - будинки зведені взимку, і малоповерхові і багатоповерхові стоять десятиліттями.