• 096-07-40-228
  • Україна, Закарпатська обл., с. Синевир
Назад к списку

 Дерев'яний будинок- це екологічно чисте житло.

Сучасне життя диктує людині певний образ житла - як правило, це квартира в міському багатоквартирному будинку. Однак таке житло далеко не завжди дає ту радість і спокій, яких ми чекаємо від свого будинку. Камінь, бетон, цемент, скло, метал - всі ці матеріали спочатку не дуже доброзичливі до людини, інша справа - дерево. І хоча в межах міста дерев'яний будинок будувати не завжди зручно, за містом або в передмісті це один з найбільш приємних варіантів житла.

Дерево - це екологічно чистий матеріал, воно тепле, воно «дихає», в дерев'яних будинках простіше підтримувати оптимальну вологість, температуру і якість повітря. Люди, що живуть в дерев'яних будинках, менше схильні до таких захворювань, як астма, головний біль, різні види алергії і респіраторні інфекції. Варто також згадати і про енергетику дерев'яних будівель - людина зовсім по іншому відчуває себе в дерев'яному будинку, ніж в залізобетонному. Тому дерев'яні будинки в Україні користуються заслуженою популярністю.Наприклад, зруби в Україні все частіше виникають в передмістях і оточуючих місто селищах, як постійне житло або дачі для заможних громадян. 
Будинки з дерева, виконані за сучасними технологіями, довговічні, стійкі до впливу атмосферних опадів, мають відносно невелику (для дерева) пожежну небезпеку. У них можна виконувати всі необхідні для комфортного життя інженерні комунікації - від електропроводки до водопроводу і каналізації. При прокладці комунікацій в дерев'яному будинку використовуються дещо інші технології, ніж в цегляних або бетонних будівлях. Дерево, як будівельний матеріал здатне до природної вентиляції - крізь пори дерева, навіть обробленого спеціальними просоченнями, туди проникають молекули повітря, що сприяє створенню оптимальної для життя людини повітряного середовища в приміщенні. Зрозуміло, це не виключає необхідність влаштування вентиляції в будинку, однак значно знижує навантаження на вентиляційну систему. 
Додатковим плюсом дерева є його високі теплоізоляційні здібності - навіть без додаткової теплоізоляції дерев'яний будинок вимагає набагато менших витрат на підтримання оптимальної температури. Крім того, в дерев'яному будинку не буває настільки пересушене повітря, як в міських квартирах - дерево саме по собі має природний рівень вологості і підтримує потрібну ступінь вологості в приміщенні.До переваг дерев'яних будівель можна віднести також і меншу вартість будівництва - і саме дерево коштує дешевше, ніж інші будівельні матеріали (якісну цеглу, наприклад, не кажучи вже про природному камені), і фундамент для дерев'яного будинку потрібно набагато менш потужний, а отже, менш дорогий. Роботи зі зведення будинку виконуються набагато швидше, ніж з будівництва цегельного будови. При обліку усього вище сказаного не дивно, що в останні роки популярність дерев'яних будівель стає дедалі більше, і дерев'яні будинки в Україні, наприклад, користуються попитом не меншим, ніж цегляні або бетонні.